Blúdenie modrého bežca

Autor: jakub kráľ | 2.8.2005 o 15:35 | Karma článku: 5,07 | Prečítané:  1797x

Venované všetkým pomarančom a ostatným obetiam Nežnej revolúcie.

Na začiatku bol tento článok v Plus7dní, vlastne nie .. ešte predtým bolo štrnganie. Nie, takto ..
Na začiatku bolo svetlo. Svetlo v našej kuchyni, kde tatko Král po nociach rušil hlas ameriki a mňa vo vedľajšej komnate pri pokojnej nočnej práci. Keďže som v tom čase neskorého socializmu ešte iba objavoval jeho krásy a potešenia, bol som na to patrične nervózzný a a pridusené politické komentáre za dverami z umakartu ma zasahovali na tých najcitlivejších miestach. Veď som ho aj potom naveľa uargumentoval nech ich dá vytapacírovať.
Ako dvere.
Ale už bolo pozde. Písal sa roku 89 a moje mravné podvedomie odkojené na nezmysloch Karla Maya, Tarzana a Kráľa Tragáčikov .. a jednou nevinnou maloletou väzanskou skúsenosťou dostala ďaľšiu konskú dávku lásky, sľubov a viery v pevné morálne pletivo každého úspešného muža.
Bluesnenie modrého bežca.
Honoráre za tieto služby [v mimovládnych organizáciách] boli pomerne vysoké a spolu dosiahli niekoľko miliónov,“ hovorí podľa spomínaného článku Miro Beblavý, juniorský majster práce a iných sociálnych vecí a popritom sa snaží vysvetliť prefinancovanie svojho domu.
A ja doteraz rozmýšľam aké služby mohol 26ročný chalanisko s MA zo St. Andrews zamestnaný v NGOčke poskytovať. Daroval niekomu svoje obličky?
Modrý ako pomaranč.
V jednom zo svojich budúcich glgov spomínam, že na Slovensku potrvá minimálne ešte jednu generáciu kým ľudia nebudú musieť byť svine len aby sa žilo. Let me take it back.
Keď v roku dva vyhrala voľby modrá koálicia, podľa viacerých liečivých prameňov stúpla u slovenských politológov návštevnosť.
We won’t get another chance.
Ak sa ľudia, ktorí sa cez Vlada dostali do Vlády, Európskej Komisie, UNDP, Transparency International a ktovie kde ešte nespamatajú, čaká nás ešte pár dlhých čiernych kapitol. Teda mňa nie. Vás a vašich pozostalých.

A Nežná revolúcia nebola až taká nežná.
Odniesli si to hlavne naše viery a iné ilúzie.
A detskí hrdinovia samozrejme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?