Blúdenie modrého bežca

Autor: jakub kráľ | 2.8.2005 o 15:35 | Karma článku: 5,07 | Prečítané:  1803x

Venované všetkým pomarančom a ostatným obetiam Nežnej revolúcie.

Na začiatku bol tento článok v Plus7dní, vlastne nie .. ešte predtým bolo štrnganie. Nie, takto ..
Na začiatku bolo svetlo. Svetlo v našej kuchyni, kde tatko Král po nociach rušil hlas ameriki a mňa vo vedľajšej komnate pri pokojnej nočnej práci. Keďže som v tom čase neskorého socializmu ešte iba objavoval jeho krásy a potešenia, bol som na to patrične nervózzný a a pridusené politické komentáre za dverami z umakartu ma zasahovali na tých najcitlivejších miestach. Veď som ho aj potom naveľa uargumentoval nech ich dá vytapacírovať.
Ako dvere.
Ale už bolo pozde. Písal sa roku 89 a moje mravné podvedomie odkojené na nezmysloch Karla Maya, Tarzana a Kráľa Tragáčikov .. a jednou nevinnou maloletou väzanskou skúsenosťou dostala ďaľšiu konskú dávku lásky, sľubov a viery v pevné morálne pletivo každého úspešného muža.
Bluesnenie modrého bežca.
Honoráre za tieto služby [v mimovládnych organizáciách] boli pomerne vysoké a spolu dosiahli niekoľko miliónov,“ hovorí podľa spomínaného článku Miro Beblavý, juniorský majster práce a iných sociálnych vecí a popritom sa snaží vysvetliť prefinancovanie svojho domu.
A ja doteraz rozmýšľam aké služby mohol 26ročný chalanisko s MA zo St. Andrews zamestnaný v NGOčke poskytovať. Daroval niekomu svoje obličky?
Modrý ako pomaranč.
V jednom zo svojich budúcich glgov spomínam, že na Slovensku potrvá minimálne ešte jednu generáciu kým ľudia nebudú musieť byť svine len aby sa žilo. Let me take it back.
Keď v roku dva vyhrala voľby modrá koálicia, podľa viacerých liečivých prameňov stúpla u slovenských politológov návštevnosť.
We won’t get another chance.
Ak sa ľudia, ktorí sa cez Vlada dostali do Vlády, Európskej Komisie, UNDP, Transparency International a ktovie kde ešte nespamatajú, čaká nás ešte pár dlhých čiernych kapitol. Teda mňa nie. Vás a vašich pozostalých.

A Nežná revolúcia nebola až taká nežná.
Odniesli si to hlavne naše viery a iné ilúzie.
A detskí hrdinovia samozrejme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŽENA

Do školy alebo nie? Niektoré deti potrebujú viac času ako si rodičia myslia

Zistite, či je vaše dieťa pripravené na základnú školu.

KOMENTÁRE

Rusi uverili Putinovmu silnému Rusku

Isté je jedno: Putin nemôže naplniť svoj sľub vojenskej moci a blahobytnej budúcnosti.

PLUS

Odborník na výchovu: Mama má právo povedať dosť

Marek Herman hovorí, že dnešní rodičia majú na seba príliš vysoké nároky.


Už ste čítali?